Erzurum Kayak Merkezi

Erzurum kayak merkezinde 18 parkur ve 2190 metre yükseklikte yer alan bir alp yüzme havuzu bulunuyor. Kasaba, yüzme havuzuyla aynı yükseklikte. Şehrin G6 otobüs servisini kullanarak tesise yürüyerek ulaşabilirsiniz. Otel, tatil beldesinin sınırları içindedir ve birçok konaklama tesisine sahiptir. Yakındaki Palandöken Kayak Merkezi de görülmeye değerdir.

Bu tesis Türkiye’nin doğusunda yer almaktadır ve 15 kilometre kesintisiz kayak imkanına sahiptir. Diğer birçok Türk kayak merkezinin aksine, bu tesis iyi ulaşım, konforlu konaklama ve bir dizi açık hava etkinliği sunmaktadır. 3.200 metrelik Ejder Zirvesi‘nde kayak pisti adrenalin dolu bir deneyimdir ve yamaçlara araba ile ulaşılabilir. Erzurum Uluslararası Havalimanı’na sadece 15 dakika uzaklıktadır. Dağ bir CAT 3A sistemi üzerinde yer almaktadır. Birçok restoran ve bar ile mükemmel bir gece hayatı ortamı vardır.

Erzurum kayak merkezinin konumu kayak ve snowboard için mükemmeldir. Belde, şehir merkezine 4 km uzaklıktadır. Jandarma karakolu ve 24 saat güvenlik bulunmaktadır. 2100 metre yükseklikte bulunan otele dağdan kayakla kolayca inebilirsiniz. Heliski ile ilgileniyorsanız, dağın güney yamacında bulunan Başköy köyünü mutlaka görmelisiniz. Dağa giden yol çok zor değil ve jandarma gece gündüz görev yapacak.

Erzurum

Erzurum kayak merkezi, snowboard için inanılmaz bir destinasyondur ve çoğu Avrupa kayak merkezine kıyasla son derece benzersiz bir kayak deneyimi sunar. Oteller konforludur ve insanları dost canlısıdır, ancak kayak pistleri gelişmelerinin ilk aşamalarındadır. Yepyeni bir kayak merkezi olan Konaklı Kayak Merkezi, Erzurum’a 18 km uzaklıkta ve dağın diğer tarafında yer almaktadır. Erzurum’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız, gezinizi ayarlayabilecek bir seyahat acentesi ile anlaşma yapmalısınız.

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan kayak merkezi, turistler için popüler bir destinasyondur. Şehrin tarihi yerleri ve kaplıcaları görülmeye değerdir. Kayak dışında, şehrin birçok cazibe merkezi var. Kış aylarında, kasaba, göle ve körfeze bakan bir uçuruma sahip karla kaplı bir alana sahiptir. Kasabanın kayak merkezi, şehir merkezine sadece iki kilometre uzaklıktadır, bu nedenle orada kayak yapabilir ve kış havasının tadını rahatça çıkarabilirsiniz.

Erzurum’daki kayak merkezinin adı nedir?

Kayak merkezi Erzurum havaalanından normal şartlarda 15–20 dakikalık mesafededir. Palandöken Kayak Merkezindeki pistler dünyanın en uzun ve dik kayak pistleri arasında yer almaktadır.

Erzurum’da kaç tane kayak merkezi var?

Şehrimizde 3 tane kayak merkezimiz bulunmaktadır, 70 km uzunluğunda ve 25 km genişliğinde bir alanı kaplayan Palandöken Dağları, 1993 yılında Kış Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Bu merkez içerisinde; Erzurum (Hınıs) Boğazı, Konaklı ve Gez Yaylasından oluşur.

Erzurum kayak merkezi neresi?

Kış turizminde oldukça önemli olan kayak merkezleri içerisinde yer alan Palandöken Kayak Merkezi, havalimanına 17 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Erzurum’da kayak yapmak ne kadar?

Kayak montu: 60 TL. Kayak kaskı: 40 TL. Snowboard: 120 TL. Kızak: 40 TL.

About admin

Check Also

Erzurum Havalimanından Palandöken Kayak Merkezine Ulaşım

Erzurum havalimanı palandöken ulaşım, Türkiye’nin doğusundaki Erzurum şehrine 11 km uzaklıkta bulunan bir kamu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.